Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Balkoniki, chodziki, podpórki 

Balkoniki - chodziki - podpórki

Balkonik kroczący składany (JMC 3211-2)

185,00 

Balkoniki - chodziki - podpórki

Balkonik statyczny składany (JMC 3201-2)

179,00 
Brak w magazynie

Balkoniki - chodziki - podpórki

Podpórka czterokołowa aluminiowa (TGR RA 882)

560,00 

Balkoniki - chodziki - podpórki

Podpórka dwukołowa aluminiowa (FS 914L)

319,00 

Balkoniki - chodziki - podpórki

Podpórka dwukołowa stalowa (JMC 3511)

199,00 

Balkoniki rehabilitacyjne, chodziki i podpórki to urządzenia medyczne stosowane w procesie rehabilitacji, które mają na celu zwiększenie mobilności, siły mięśniowej oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej kończyn dolnych.

Kiedy warto wybrać balkonik a kiedy wózek inwalidzki? 

Wybór między balkonikiem rehabilitacyjnym a wózkiem inwalidzkim zależy od potrzeb i możliwości finansowych. Oba urządzenia ułatwiają poruszanie się, ale są przeznaczone dla różnych grup pacjentów i spełniają różne cele terapeutyczne.Balkonik rehabilitacyjny jest zwykle zalecany dla pacjentów, którzy potrzebują poprawy siły mięśniowej i równowagi, na przykład po urazach kończyn dolnych, operacjach ortopedycznych lub w przypadku chorób neurologicznych. Ćwiczenia na balkoniku rehabilitacyjnym pomagają poprawić zakres ruchu, siłę mięśni oraz koordynację ruchową, co umożliwia pacjentom powrót do codziennych aktywności. Dodatkowo zajmują znacznie mniej miejsca, aniżeli wózek inwalidzki.Wózek inwalidzki, z kolei jest zwykle zalecany dla pacjentów, którzy mają trudności z poruszaniem się z powodu chorób. Przykładem takich schorzeń mogą być: porażenie mózgowe, stwardnienie rozsiane, pourazowe uszkodzenia kręgosłupa, amputacje kończyn lub problemy z układem oddechowym. Umożliwia on osobom niepełnosprawnym poruszanie się z większą niezależnością, co pozwala im na udział w codziennych aktywnościach i utrzymanie aktywnego stylu życia.Ostatecznego wybóru między balkonikiem rehabilitacyjnym a wózkiem inwalidzkim powinien dokonać lekarza lub fizjoterapeuta. Należy tu brać pod uwagę indywidualne potrzeby i cele terapeutyczne pacjenta. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Nasi fizjoterapeuci pomogą dobrać odpowiedni sprzęt, idealnie dopasowany do Państwa potrzeb. 

Jak dobrać odpowiedni balkonik rehabilitacyjny?

Dobór odpowiedniego balkonika rehabilitacyjnego zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta oraz od celów terapeutycznych, jakie chce się osiągnąć. Dobierając balkonik, chodzik, czy też podpórkę należy pamiętać, aby zwiększał naszą mobilność, a także był dopasowany do naszego obciążenia. Musi być on także stabilny, komfortowy i bezpieczny dla pacjenta. Nie zapominajmy także o odpowiedniej jego wielkości, dopasowanej do wzrostu użytkownika. Przed zakupem balkonika warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Nasi fizjoterapeuci pomogą dobrać odpowiedni sprzęt, idealnie dopasowany do Państwa potrzeb.