Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Łóżka rehabilitacyjne


Łóżka rehabilitacyjne elektryczne, ortopedyczne, medyczne, czy łóżka rehabilitacyjne dla seniora - to tylko niektóre z produktów, które możecie znaleźć w naszej ofercie.

Kiedy potrzebne jest łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne to specjalny rodzaj łóżka dostosowany do potrzeb pacjentów z problemami, a w szczególności:
  • Pacjentów po operacjach, którzy wymagają specjalistycznej opieki i długotrwałej rehabilitacji.
  • Osób starsze, które mają problemy z poruszaniem się, a także wymagają stałej opieki i specjalistycznej opieki medycznej.
  • Pacjentów z chorobami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane czy choroba Alzheimera, którzy wymagają specjalistycznej opieki i stałej opieki medycznej.
  • Osób z urazami kręgosłupa lub złamaniami, które wymagają specjalistycznej opieki i długotrwałej rehabilitacji.
  • Pacjentów z chorobami serca i układu krążenia, którzy wymagają stałej opieki medycznej i specjalistycznej opieki.

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

Wybór łóżka rehabilitacyjnego zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, a także od rodzaju urazu lub choroby, z którą zmagają się pacjenci. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego komfort, tak by zapewniało odpowiednie wsparcie dla ciała podczas leżenia. Osoby mające problem z poruszaniem się powinny zwrócić uwagę na łóżka rehabilitacyjne z funkcją regulacji wysokości. Dzięki temu można je szybko dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta, umożliwiając mu łatwiejsze wstawanie i przesiadywanie. Jeśli zaś pacjent ma problemy z odleżynami lub potrzebuje stałego obrotu, to warto wybrać łóżko z funkcją obrotu, by łatwiej przemieszczać go z boku na bok, w celu zmniejszenia ryzyka powstawania odleżyn. W przypadku osób, które mają problemy z reumatyzmem lub też zapaleniem stawów, warto zwrócić uwagę na łóżka z materacem rehabilitacyjne. Zapewniają one miękkie i elastyczne wsparcie dla ciała, co pomaga w zmniejszeniu bólu mięśni i stawów.Ważne jest również, aby łóżko było stabilne i bezpieczne dla pacjenta, a także łatwe do obsługi przez personel medyczny i rodzinę. Dlatego przed jego zakupem zapraszamy do kontaktu. Nasi fizjoterapeuci pomogą dobrać odpowiednie łóżko, idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.